AGNIESZKA OLEJNIK – O PISANIU I NIE TYLKO

We wtorek(28.03.) w  Bibliotece  Publicznej Miasta i Gminy im. L. Kruczkowskiego w Lubsku odbyło się spotkanie pisarki Agnieszki Olejnik z młodzieżą lubskich szkół z Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych oraz Niepublicznego Gimnazjum w Lubsku.

Łącznie w spotkaniu udział wzięło ok.60 uczniów. Młodzież przed spotkaniem wspólnie ze  swoimi opiekunami przygotowała pytania do pisarki.

Podczas spotkania Pani Agnieszka odpowiadała na pytania, które były losowo wybierane  ze szklanej kuli. Pytania dotyczyły przede wszystkim procesu twórczego: jak powstała pierwsza książka, skąd autorka czerpie tematy do swoich książek . Padały też pytania dotyczące życia prywatnego a ściślej mówiąc, jaki wpływ na życie rodziny ma pisanie książek.

Padły bardzo wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania. Autor najciekawszego pytania został nagrodzony przez pisarkę książką.

Ze spotkania nasuwa się jeden , ale bardzo ważny, o ile nie najważniejszy wniosek, który bardzo mocno podkreślała Agnieszka Olejnik: „ Trzeba pisać nie dla pieniędzy, ale dla własnej przyjemności. Pisanie dla pieniędzy  zabija radość tworzenia”.

Autorka zachęcała wszystkich do czytania, gdyż czytanie rozwija nasz umysł.

dsc_9198 dsc_9200 dsc_9201 dsc_9202 dsc_9204

Jedna opinia na temat “AGNIESZKA OLEJNIK – O PISANIU I NIE TYLKO

Dodaj komentarz

eighteen − 4 =