Komisja Bezpieczeństwa Publicznego Spraw Społecznych i Zdrowia

Obradowała Komisja Bezpieczeństwa Publicznego Spraw Społecznych

 i Zdrowia, która zajęła się stanem przygotowań do  Dni Lubska, które odbędą się w dniach

 02.06 – 04.06.

Pełniąca obowiązki Dyrektora LDK Teresa Załużna przedstawiła harmonogram przygotowań oraz stan ochrony imprezy. Zabezpieczeniem Dni Lubska zajmie się Firma „ASTRA-OCHRONA”. W ochronę zaangażowana będzie również miejscowa Policja. Pani Dyrektor zwróciła się z prośbą o dofinansowanie placówki kwotą ok.73 tyś zł. z rezerwy budżetowej , która pozwoli zabezpieczyć w lepszy sposób działanie placówki i zabezpieczenie imprezy.

Teresa Załużna zapewniła o większej ilości stoisk gastronomicznych podczas święta naszego miasta. Wśród wykonawców, którzy uświetnią Dni Lubska będą: LONG&JUNIOR, NIESPOTYKANI, CZADOMEN, ANTRAKT – to pierwszego dnia oraz POPARZENI KAWĄ TRZY – gwiazda drugiego dnia i ENDRJU – dnia trzeciego oraz wiele innych atrakcji.

To na scenie głównej, a OSiR będzie świętował na sportowo m.in. Międzynarodowy Turniej Piłkarski: Polska – Niemcy – Ukraina.

Omówiono również stan przygotowań do sezonu letniego. Dyrektor Maria Łaskarzewska przekazała radnym, że w związku ze złym stanem basenu będzie on zamknięty. W zamian na Nowińcu będzie wyznaczone miejsce do kąpieli i już trwają prace w celu powiększenia tego miejsca w stosunku do lat poprzednich.

Omówiono również stan zagrożenia przestępczością nieletnich na terenie Gminy Lubsko w kontekście dostępu do alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Według opinii Komendanta Komisariatu Policji w Lubsku Roberta Pieniążka stan bezpieczeństwa  jest zadowalający.

 

dsc_1069-kopiowaniedsc_1070-kopiowanie

Dodaj komentarz

5 × three =