Dzień Strażaka w Lubsku

W sobotę (06.05) z okazji Dnia Strażaka odbyła się na terenie zalewu „Karaś” miła uroczystość nagrodzenia jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i odznaczenia strażaków.

Po złożeniu meldunku przez Prezesa OSP w Górzynie Artura Jarzębińskiego Wiceprezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP WL Ryszardowi Klisowskiemu, głos zabrał Burmistrz Lubska Lech Jurkowski, dziękując wszystkim strażakom za wzorową służbę i zaangażowanie. Starosta Żarski Janusz Dudojć przekazał list gratulacyjny jako wyraz wdzięczności za aktywną postawę strażaków z lubskich jednostek m.in. podczas gaszenia pożaru w Brożku. Również Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Żarach st. kpt. Robert Słowikowski wyraził uznanie dla naszych strażaków i wspomniał o ostatnio przeprowadzonych manewrach w podzasieckich lasach, zakończonych sukcesem logistycznym.

dzien-strazka-osp-02                dzien-strazka-osp-03

Przewodnicząca Rady Powiatu Żarskiego Helena Sagasz zwróciła uwagę na złożoność codziennej pracy strażaków, która obecnie polega nie tylko na uczestniczeniu w akcjach pożarniczych, ale i wykonywaniu szeregu innych zadań ratowniczych. H. Sagasz podkreśliła szczególnie rolę kobiet, które angażują się w tą wyjątkowo ciężką służbę. Burmistrz Lubska wręczył nagrody pieniężne jednostkom: OSP Górzyn, OSP Stara Woda i OSP Chocicz. Podczas uroczystości odznaczono wielu ofiarnych strażaków. Pełna lista wyróżnionych i więcej szczegółów w majowym wydaniu „Magazynu Lubskiego”.

 

Dodaj komentarz

6 − 4 =