OTWARCIE DROGI W MIEJSCOWOŚCI KAŁEK

W piątek(05.05.) w miejscowości Kałek odbyło się oficjalne oddanie do użytku odcinka drogi gminnej.

Przebudowa polegała na wykonaniu przebudowy na odcinku ok. 780 mb, w tym:

– wewnętrznej jezdni z betonu asfaltowego o gr. 5 cm i szerokości 4,00 m,

– podbudowa z kruszywa łamanego o grubości 20 cm,

– skrajnych pasy jezdni o szerokości 0,75 m z gruntu rodzimego uzyskanego w wyniku korytowania pod konstrukcję drogi.

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Lech Jurkowski w towarzystwie Sołtysa wsi Kałek Piotra Bańdziaka , Pana Michała Fuchsa, Radnego Henryka Pełki oraz przedstawicieli Urzędu Miejskiego.

Jako pierwszy przecięcia wstęgi dokonał jednak mieszkaniec Kałek Pan Tadeusz Żabczak, który jak wspomina przez 25 lat jeździł tą drogą – jeszcze przed remontem – do pracy w Krośnie Odrzańskim.

– Była dziura na dziurze, błoto, kałuże nieraz ciężko było przejechać – wspomina Pan Tadeusz, który obecnie przebywa na emeryturze.

Po przecięciu wstęgi zaproszeni goście odbyli krótki spacer nową drogą.

 

20170314_1000211-kopiowanie dsc_0901-kopiowanie dsc_0909-kopiowanie dsc_0910-kopiowanie dsc_0912-kopiowanie dsc_0913-kopiowanie dsc_0918-kopiowanie

Jedna opinia na temat “OTWARCIE DROGI W MIEJSCOWOŚCI KAŁEK

  1. Gratuluję, dokąd ta droga? W kierunku miejscowości w gminie Bobrowice, dla kogo te 750 m? nie wiem. Nie znam powodów tej decyzji. Może dla Pana Tadeusza, który już nie dojeżdża do Krosna bo jest emerytem jako pocieszenie? Może po to aby sprowokować władze Bobrowickiej gminy by dołączyły pasek od strony Wełnic? Jakoś tych szczęśliwych ludzi z Kałka nie było zbyt wielu.

Dodaj komentarz

twelve + twenty =