LIDER NIE ZWALNIA TEMPA

W sobotę (15.04.) na stadionie Budowlanych Lubsko gościł lider rozgrywek IV ligi zespół Stilonu Gorzów. Po pozycjach w tabeli mecz zapowiadał się jako pojedynek Dawida z Goliatem. Boisko jednak to zweryfikowało.

Mecz w pierwszej połowie toczył się przy optycznej przewadze zespołu gości, który dłużej przebywał przy piłce jednak zawodnicy gorzowscy nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką Manuela Kowalskiego. Z biegiem czasu do głosu coraz częściej dochodzili zawodnicy Budowlanych, a ich kontrataki stwarzały coraz większe zagrożenie pod bramką Stilonu i tylko dzięki brakowi odrobiny szczęścia i precyzji miejscowych- szczególnie przy strzale Krzysztofa Kikoły i Kacpra Lewickiego – przyjezdni mogli zachować zerowe konto. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się i dopiero błąd naszego bramkarza w 58 minucie meczu dał prowadzenie ekipie gości, bramkę dla przyjezdnych zdobył Paweł Posmyk. Po zdobyciu prowadzenia uwidoczniła się lekka przewaga lidera rozgrywek, który stwarzał coraz większe zagrożenie pod naszą bramką, jedna z akcji zakończyła się faulem w naszym polu karnym i sędzia zawodów bez wachania wskazał na „wapno”, rzut karny pewnie wykorzystał Adrian Nowak podwyższając prowadzenie Stilonu. Z naszych zawodników uszło powietrze. W 81 minucie gorzowianie zadali decydujący cios, a wynik spotkania na 3:0 ustalił Piotr Rymar.

Mimo przegranej warto pochwalić zespół Budowlanych za ten mecz, który szczególnie w pierwszej połowie spotkania pokazał, że potrafi grać widowiskowy futbol. Na wyróżnienie w naszej drużynie zasłużyli: Michał Bondarenko, Krzysztof Kikoła i mimo błędu Manuel Kowalski, który w kilku sytuacjach – w drugiej części spotkania – uchronił nasz zespół przed utratą bramki.

Budowlani Lubsko – Stilon Gorzów 0:3(0:0)

Składy: Stilon: Krystian Paszkowski, Tomasz Szwiec, Krzysztof Kaczmarczyk, Paweł Posmyk, Łukasz Maliszewski, Masahiro Enjo, Rafał Świtaj, Filip Łaźniowski, Abdul Ouedrago, Daniel Mrozek, Piotr Rymar.

Rezerwowi: Grzegorz Gibki, Mateusz Ogrodowski, Alan Błajewski, Michał Pakuła, Adrian Nowak

Budowlani: Manuel Kowalski, Kamil Skrobania, Bartosz Radko, Maciej Trziszka, Krzysztof Kikoła, Stanisław Słobodzian, Robert Ściłba, Michał Bondarenko, Bartłomiej Szymczak, Kacper Lewicki, Damian Krajewski.

Rezerwowi: Jakub Kajetańczyk, Michał Królski, Dawid Królski, Paweł Bahyrycz, Dawid Szymczak.

Sędziowie: Główny: Krzysztof Wrona, Asystenci: Wiesław Zjawin i Karol Zjawin.

dsc_9593-kopiowanie dsc_9615-kopiowanie dsc_9618-kopiowanie

Dodaj komentarz

2 × four =