Kolejne sukcesy naszych szachistów

Pod patronatem Pani Premier RP Beaty Szydło rozegrano indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów – od lat 55 w dniach 03-09.04 w miejscowości Ustroń.

105 zawodników królewskiej gry przyjechało do Ustronia, aby wziąć udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w szachach klasycznych. W zawodach nie zabrakło doświadczonych zawodników Lubskiego Klubu Szachowego CAISSA. Już od początku było widać, że rywalizacja będzie bardzo zacięta i stoi na wysokim poziomie; nasi reprezentanci pokazali się z dobrej strony i cały czas rywalizowali w czołówce zawodów. Rozegrano w sumie 9 rund. Prezes klubu CAISSA Waldemar Szylko uzyskał w zawodach 6,5 pkt., co pozwoliło mu zająć 5-10 miejsce. Jednocześnie wśród zawodników 55+ podzielił 4-7 miejsce w Polsce. Rewelacyjnie spisał się Ryszard Gajdecki, który zdobył 6 pkt., zajmując 11-16 miejsce a wśród zawodników 65+ zajął 4 miejsce. Nasz doświadczony zawodnik uzyskał pierwsza normę na I kat. szachową. Jak widać, nigdy nie jest za późno.

ustron-02       ustron-03

Turniej życia rozegrał Andrzej Rapiej, który zdobył 5,5 pkt., co dało mu 22 miejsce. Uzyskane tego wyniku pozwoliło mu zamknąć pierwszą 10-tkę wśród zawodników 55+. Do tego uzyskany ranking 2215 pkt. Elo dał naszemu zawodnikowi pierwszą normę kandydata na mistrza! Udany turniej naszych zawodników po raz kolejny pokazał, że w szachowych zmaganiach mogą być groźnymi rywalami dla każdego przeciwnika.

 

Dodaj komentarz

15 − 5 =