Bardzo dobre miejsca naszych szachistów!

W niedzielę (19.03) do Krosna Odrzańskiego przybyło 156 zawodników, aby rywalizować w IV Festiwalu Gier Umysłowych. Lubski Klub Szachowy CAISSA reprezentowało 6 seniorów, 7 juniorów oraz 4 młodzików.

Rewelacyjnie zawody w grupie C rozegrał Kuba Mierzwiak, który w 5 partiach uzyskał 4,5 pkt., zajmując drugie miejsce. Cenne doświadczenie zdobyli Kornel Słobodzian i Wiktoria Kiełbowicz, którzy po raz pierwszy rywalizowali w turnieju poza Lubskiem. W grupie B jednym z faworytów był Eryk Ostojicz. Niestety po przerwie było już gorzej i ostatecznie Eryk zamknął pierwszą 10-tkę zawodów, z wynikiem 5,5 pkt. po 9 partiach. Dwie lokaty niżej (z takim samym dorobkiem punktowym) uplasował się Olek Kiełek. W drugiej dziesiątce znaleźli się jeszcze Szymon Gajda i Karolina Machnicka (oboje po 5 punktów). Trzeba dodać, że Karolina zajęła V miejsce wśród dziewcząt. Z wynikiem 4,5 punktu i na piątym miejscu wśród gimnazjalistów znalazł się Bartek Grabowiecki. Maksymilian Cypel i Nikodem Mikołajczuk ciężko walczyli o każdy punkt i również mogą być zadowoleni ze swojego występu.

szachy-02             szachy-03

W grupie A (open) zwycięzcą został mistrz krajowy Marek Oliwa (8,5 pkt. w 9 partiach), wyprzedzając mistrza fide Karola Kucze (7,5). Brązowy medal zdobył Waldemar Szylko. Prezes klubu CAISSA wykazał wiedzę i olbrzymie doświadczenie w walce z utytułowanymi zawodnikami. Drugą dziesiątkę otworzył Andrzej Kiełek z wynikiem 6 punktów. W tej grupie miejsc z wynikiem 5 punktów znaleźli się Zenon Jachimek, Andrzej Rapiej i Grzegorz Kołodziejski. Zdaniem naszych zawodników turniej był bardzo dobrze zorganizowany i staje się jedną z największych tego typu imprez w województwie lubuskim. Wszystkim gratulujemy!