Kontrolują USC

W czwartek 9 marca odbyło się trzecie posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w LubskuRadni zajmowali się poszczególnymi elementami skargi nauczycielki gimnazjum nr 1 w Lubsku na Dyrektora tej placówki. Skarga jest wielowątkowa i zawiera m.in. zarzuty dotyczące niedofinansowania doskonalenia zawodowego.

Radni już raz zajmowali się tą skargą i wypracowali, ale niejednogłośnie, projekt uchwały, z której wynikało, że skarga jest niepotwierdzona. Na ostatniej sesji rady projekt ten nie uzyskał większości i ponownie trafił do komisji rewizyjnej.

Ostatecznie radni zdecydowali, że w dniu 14 marca, na wspólnym posiedzeniu komisji cała rada zdecyduje o projekcie uchwały, który ostatecznie trafi na sesję.

Drugi punkt obrad to prace przy adaptacji budynku po byłym USC.

Przewodniczący komisji rewizyjnej radny Stefan Żyburt pokazał kopię dokumentu, z którego wynika, że kierownik robót, który widnieje w książce budowy, złożył rezygnację z dniem 07 marca, ponieważ o tym, że jest kierownikiem dowiedział się po tym jak zaczęły się prace.

– W książce budowy znajdują się błędy, które po wskazaniu ich przez komisję zostały uzupełnione, kto decydował o zakresie prac i co się stało z wyposażeniem budynku – dopytywał radny Żyburt.

Na pytania radnego odpowiadał Sekretarz Gminy

– Sejf i drzwi zostały zagospodarowane na potrzeby OSiR-u, a boazeria i parkiet, który był już zniszczony trafił na PSZOK – wyjaśnił Henryk Dybka.

Na aspekt finansowy, prac wykonanych przez LWiK, zwrócił uwagę radny Tomasz Apanowicz

– Według kosztorysu powykonawczego koszt 1 mb rury o średnicy 200 mm to 40 zł, a w Internecie taka rura kosztuje 12- 14 zł za metr, to skąd te ceny – pytał radny. Do tego dochodzą koszty robocizny. Według kosztorysu inwestorskiego jedna roboczogodzina to koszt 14, 7 zł, a według kosztorysu powykonawczego jest 22 zł. Znając stawki na rynku, koszt wykonanie tego przyłącza powinien wynosić połowę wydatkowanej kwoty 106 tys. zł – wskazał radny Apanowicz.

Radni zdecydowali, że analizę kosztów adaptacji budynku byłego USC będą kontynuować, ale na komisje postanowili zaprosić Burmistrza Lubska.

dsc_0936-640x424 dsc_0937-640x424 dsc_0934-640x424

 

Dodaj komentarz

6 − two =