Mecz bez echa na koniec turnieju ćwierćfinałowego

Juniorki USA Beach Volley Lubsko przegrały 0:3 z Gedanią Gdańsk na zakończenie turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski juniorek. 

Spotkanie o trzecie miejsce w tym turnieju było już traktowane przez wszystkich jak „mecz o pietruszkę”. Awans do półfinału wywalczyły bowiem dwie pierwsze drużyny z lubskiego turnieju, a na zajęcie drugiego miejsca, gospodynie straciły szanse.

Do meczu z Gedanią, podopieczne Jarosława Rygiera podeszły na luzie, bardziej myśląc o końcu wyczerpującego turnieju. I właśnie prawdziwego zacięcia brakowało w samych końcówkach, szczególnie pierwszego i trzeciego seta. W drugiej partii, nasze dziewczyny długo prowadziły, odrobiły następnie stratę w końcówce, ale przy piłce setowej, po długiej akcji, piłka wpadła w boisko.

Mimo zajęcia czwartego miejsca w bardzo mocno obsadzonym turnieju, „Amerykanki” mogą być dumne ze swojej gry. Grając z przeciwniczkami starszymi od siebie, z bardziej renomowanych ośrodków, w tym również reprezentantkami Polski, w każdym meczu sprawiały wszystkim problemy.

Prawdziwym kluczem tego sezonu będzie jednak ćwierćfinał mistrzostw Polski kadetek, za dwa tygodnie w Szczecinie, gdzie liczymy na walkę o awans.

Dodaj komentarz

1 + 7 =