Fantastyczny mecz i wygrana „Amerykanek”

Juniorki USA Beach Volley Lubsko wygrały w swoim drugim spotkaniu w ćwierćfinale mistrzostw Polski w siatkówce z UKS OPP Powiat Kołobrzeski 3:1 i zagrają w sobotę i niedzielę o awans do półfinału!

Po wczorajszej porażce z zawodniczkami z Piły, podopieczne Jarosława Rygiera podeszły do kolejnego spotkania na większym luzie. Pierwszy set przez większą część był dość wyrównany. W końcówce jednak świetna seria zagrywek m.in. Darii Grycz pozwoliła na kilkupunktową przewagę i ostatecznie cała partia padła łupem gospodyń.

W drugiej odsłonie, podobnie jak w pierwszej, długo trwała wyrównana walka. W końcówce odskoczyły rywalki i mimo, że nasze zawodniczki walczyły o odrobienie strat i doprowadzenie do gry na przewagi, ostatecznie nie udało się wygrać.

Trzecia i czwarta partia była jednak popisem naszego zespołu. Lubszczanki błyszczały przede wszystkim w polu serwisowym. Seryjnie punkty z zagrywki zdobywały Nikola Markiewicz, Paulina Gira, Martyna Kurant, Daria Składowska, Daria Grycz i Julia Gier. Ktokolwiek wchodził w pole serwisowe, sprawiał ogromne problemy rywalkom.

Nasze siatkarki szybko wypracowywały sobie bezpieczne przewagi, które później konsekwentnie utrzymywały. W trzecim secie było już 15:8, w czwartym 7:1, a następnie 16:9. Takiej przewagi, zawodniczki USA Beach Volley Lubsko nie mogły tracić. Po fantastycznym spotkaniu, nasze dziewczyny wygrały 3:1 i jutro zagrają o 14 z Chemikiem Police.