Porażka juniorek na początek

W swoim pierwszym meczu w ćwierćfinałach mistrzostw Polski juniorek w siatkówce, zawodniczki USA Beach Volley Lubsko przegrały 0:3 z PTPS Piła.

Nasze zawodniczki przystąpiły do turnieju rozgrywanego w Lubsku po zwycięstwie w lidze wojewódzkiej. Podopieczne Jarosława Rygiera to niemal same kadetki, które grają jak równy z równym z koleżankami o dwa lata starszymi.

W pierwszym meczu „Amerykanki” podejmowały zawodniczki z Piły. W pierwszym secie nasze zawodniczki, mimo chwilowego kryzysu spisywały się bardzo dobrze. W ataku błyszczała Paulina Gira, świetnie serwowała Daria Składowska. Zabrakło spokoju w samej końcówce i to przyjezdne zwyciężyły 25:22.

Drugi set rozpoczął się nieźle, jednak po chwili powiało grozą, gdy atak zawodniczki z Piły powędrował prosto w twarz kapitan naszego zespołu, Julii Gier. Rozgrywającej USA poleciała z nosa krew i musiała opuścić boisko. Zmieniła ją Sandra Kapela, która przez kilka akcji godnie zastąpiła swoją koleżankę. Na szczęście po chwili Julia wróciła na boisko. W połowie seta, gra zawodniczek Jarosława Rygiera kompletnie się jednak posypała i gospodynie przegrały tą partię 25:15.

Trzeci set, zawodniczki z Lubska rozpoczęły od prowadzenia, do pewnego momentu, walka trwała punkt za punkt. Gdy jednak pojawiła się szansa, znów zabrakło zimnej krwi i siatkarki z Piły wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do końca.

Jutro „Amerykanki” zagrają drugi mecz w grupie z UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Jeżeli wygrają, najprawdopodobniej w sobotę zagrają w półfinale turnieju.

Dodaj komentarz

ten − 7 =