Gala Nauki, Techniki, Kultury, Sportu

W piątek 17 lutego w Żarach odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć szkół, uczniów i nauczycieli w ubiegłym roku szkolnym w dziedzinach nauki, techniki, kultury i sportu.

– Powiat żarski stawia na rozwój szkolnictwa zawodowego, bo to jest wyzwanie naszych czasów – podkreślił Starosta Żarski Janusz Dudojć.

 

Najlepsi uczniowie z całego powiatu otrzymali stypendia rady powiatu żarskiego, które co miesiąc, z wyrównaniem od września 2016 będę wypłacane nagrodzonym.

Wśród uczniów naszego regionu stypendia w dziedzinie nauki otrzymali Mikołaj Giedrowicz i Mateusz Borowy z ZSOiE w Lubsku, a w dziedzinie nauki zawodu Justyna Grabarek, Klaudia Strauss – ZST w Lubsku oraz Mateusz Borowski i Weronika Kozakiewicz – ZSOiE w Lubsku.

Powiatowa Olimpiada Młodzieży

W powiatowej olimpiadzie młodzieży gmina Lubska zajęła drugie miejsce, trzecie gmina Jasień, ósme gmina Brody, a 10 gmina Tuplice.

W klasyfikacji szkół podstawowych na piątym miejscu uplasowała się SP w Jasieniu, a dziewiątym SP nr 2 w Lubsku.

Wśród gimnazjów trzecie miejsce zajęło NGdM w Lubsku, siódme Gimnazjum w Jasieniu, ósme Gimnazjum nr 1 w Lubsku.

W klasyfikacji uczniów szkół podstawowych nagrody otrzymali: Morawski Sebastian – SP nr 1 w Lubsku, Kacper Boczarski, Mateusz Bogdanowicz i Marcel Sadowski SP nr 2 w Lubsku, Patryk Siwik i Tomasz Kupisz – SP w Górzynie, Paulina Gira i Norbert Morawski Gimnazjum nr 1 w Lubsku, Jakub Weran, Tomasz Dynowski, Kacper Brzeziński, Kaja Sługocka i Kamila Banecka – Gimnazjum w Jasieniu oraz Oliwia Krzywiecka – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jasieniu, Julia Momot i Zofia Bojko – Gimnazjum w Brodach, Wiktoria Roślicka i Wiktoria Delejowska – Zespół Szkół w Tuplicach.

Wyróżniono także nauczycieli: Agnieszkę Stróż SP w Brodach, Mirosława Niewiadomskiego Gimnazjum nr 1 w Lubsku, Magdalenę Stasik – SP w Górzynie oraz działaczy Annę Walczak – SP nr 3 w Lubsku i koordynatora powiatowej olimpiady młodzieży Roberta Ściłbę z OSiR w Lubsku.

W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienia otrzymały ZSOiE w Lubsku (piąte miejsce) i ZST w Lubsku (miejsce szóste) oraz nauczyciel Zdzisław Krzywiecki z ZST w Lubsku i uczniowie Aurelia Sowińska i Kacper Różnicki – ZSOiE w Lubsku, a także Klaudia Erkiert i Rafał Grynienko z ZST w Lubsku.

Oprócz nagród i wyróżnień, na gali zaprezentowano efekty pracy w CKZiU w Żarach, a także program artystyczny, w wykonaniu uczniów żarskich i lubskich szkół.

16880294_1404382589622247_1065741939_o-640x424 16880109_1404382609622245_1928250986_o-640x424 16880081_1404382096288963_688944839_o-640x424 16880060_1404381989622307_987065564_o-640x424 16879975_1404382212955618_397515976_o-640x424 16833200_1404382562955583_356389587_o-640x424 16832833_1404382586288914_1780463241_o-640x424  16810822_1404382062955633_1547069808_o-640x424 16810750_1404382079622298_2084932379_o-640x424 16810242_1404382612955578_2085217182_o-640x424 16805300_1404382199622286_1841942165_o-640x424

 

Dodaj komentarz

20 − fifteen =