Ile klas w Wicinie?

O reformie edukacji w gminie Jasień, w czwartek 16 lutego, debatowali Burmistrz, radni z komisji oświaty i dyrektorzy szkół.

Funkcjonowanie jasieńskiego gimnazjum i zespołu szkolno – przedszkolnego przedstawili dyrektorzy tych placówek.

Z prezentacji wynika, że w obu placówkach jest dobry poziom nauczania, którego dowodem są wyniki w konkursach i olimpiadach.

W szkołach jest zapewniona opieka logopedyczna i pedagogiczna oraz psychologiczna, a także prowadzona jest, od pierwszych klas nauka języka angielskiego.

Sprawnie funkcjonuje również przedszkole, które jest czynne w godzinach od 6.00 do 16.00.

Władze gminy ciągle czekają na decyzję kuratora oświaty w sprawie Szkoły w Wicinie. Przypomnijmy, że wyrokiem NSA,  uchwała o likwidacji tej szkoły została uchylona, z powodów formalnych i radni ponownie rozpoczęli procedurę likwidacji, podejmując uchwałę intencyjną. Jeżeli nie zaakceptuje jej kurator, to będzie to decyzja wiążąca i będzie ona w konsekwencji oznaczać, że w Wicinie musi powstać szkoła ośmioklasowa, co tym samym spowoduje problemy finansowe i kadrowe w Jasieniu.

– Będziemy mieli problemy finansowe z nauką angielskiego, od klas pierwszych, ponieważ nowa podstawa programowa zakłada, że nauka ta ma być tylko w klasach 7 i 8, oraz z opieką psychologiczną i pedagogiczną. Do tego dochodzi kwestia budynku gimnazjum w Jasieniu, który będzie pustostanem, a zainwestowaliśmy w jego remont. Ja się z tym nie godzę i będę walczył, o to żeby w Wicinie pozostały, na starych zasadach, klasy 1-3 – podsumował Burmistrz Andrzej Kamyszek.

dsc08987-640x427

 

Dodaj komentarz

19 − fifteen =