CO DALEJ Z GIMNAZJUM JADWIGI

W dniu dzisiejszym(14.02.) odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Stałych Rady Miejskiej w Lubsku, w którym uczestniczyli oprócz władz naszego miasta i radnych w obradach uczestniczyli  dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjum publicznego, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedstawiciele związków zawodowych: NSZZ „Solidarność”  Mirosław Niewiadomski i ZZ „Oświata” Bogusława Drzewiecka – Burdzińska oraz Starosta Żarski Pan Janusz Dudojć.

Projekt uchwały Rady Miejskiej w Lubsku, nad którym debatowali radni zakłada włączenie Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Królowej Jadwigi do Szkoły Podstawowej Nr 2.

Debatę rozpoczął Starosta Pan Janusz Dudojć.

Starosta stwierdził, że nie ma odzewu na jego apele dotyczące reaktywacji szkolnictwa zawodowego w Lubsku: „Patrzyliśmy na problem tylko częściowo, a powinniśmy całościowo. Można było również rozważyć możliwość łączenia gimnazjum z Zespołem Szkół Technicznych, a nie tylko z podstawówką i o to zabiegałem. Zaproszenie do udziału w dyskusji wpłynęło jednak jak już był gotowy projekt uchwały”.

Zastępca Burmistrza Jerzy Wojnar ripostował: ”Nie znałem wcześniej Pana stanowiska, poznałem je dopiero dziś”.

Starosta zarzucił zastępcy iż ten nie pochodzi z Lubska i nie czuje tego co potrzeba dla miasta.

Burmistrz w odpowiedzi na ten zarzut: ”Nie ma znaczenia skąd pochodzi Jerzy Wojnar, gdyż wykonuje swoje obowiązki bardzo dobrze. Przerzucanie odpowiedzialności jest nie na miejscu. Należy rozmawiać o faktach.”

Głos w dyskusji zabrali obecni  dyrektorzy szkół podstawowych, którzy pozytywnie wypowiadali się na temat  przedstawionego projektu.

Mateusz Szaja wskazał na potrzeby lokalowe szkół i przedszkoli( remont przedszkola na ulicy Baśniowej).

Pozytywnie na temat  propozycji Burmistrza wypowiedzieli się także przedstawiciele związków zawodowych, którzy na pierwszym miejscu wskazywali dobro dzieci.

Po długiej i gorącej dyskusji radni przystąpili do zaopiniowania projektu uchwały. Nie został on pozytywnie zaopiniowany przez radnych.

Nieprzyjęcie uchwały na zbliżającej się  na sesji 22 lutego skutkować będzie wygaszeniem Gimnazjum im. Królowej Jadwigi, a tym samym zwolnieniem około 30 nauczycieli i pracowników administracyjnych i obsługi.

Więcej szczegółów w lutowym wydaniu Magazynu Lubskiego. Wkrótce relacja filmowa z obrad.

dsc_7932 dsc_7934 dsc_7939 dsc_7940 dsc_7954 dsc_7960

 

Jedna opinia na temat “CO DALEJ Z GIMNAZJUM JADWIGI

  1. Skoro według p. burmistrza nie ma znaczenia skąd pochodzi p. Wojnar, bo wykonuje swoje obowiązki bardzo dobrze. To ja się pytam dlaczego p. Jurkowski odwołał redaktora naczelnego MAGAZYNU LUBSKIEGO, skoro do pracy tego pana również nie było zarzutów? Bo dla mnie ta sytuacja zakrawa ewidentnie na kolesiostwo!

Dodaj komentarz

2 + 2 =