Tęcza najlepsza w turnieju trampkarzy

W sobotę w Jasieniu odbył się turniej piłki halowej o Puchar Prezesa Stali Jasień. Zwyciężyli gracze Tęczy Krosno Odrzańskie.

W turnieju wzięło udział sześć zespołów. Początkowo miały to być: Stal Jasień, Tęcza Krosno Odrzańskie, MUKS I Zielona Góra, MUKS II Zielona Góra, Kado Górzyn i Budowlani Lubsko. Ostatecznie jednak do Jasienia nie dojechała ekipa z Lubska, którą zastąpiła druga drużyna Stali.

Na początku wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Do dalszej fazy awansowały dwie najlepsze, a ci z trzecich miejsc zagrali w meczu o piąte miejsce. W nim Stal II Jasień przegrała z MUKS I Zielona Góra.

Pasjonująca był zestaw półfinałowy. Najpierw świetne widowisko stworzyli gracze Tęczy i Stali I. Choć to przyjezdni wygrali 3:0, zadecydowała głównie nieskuteczność gospodarzy. W drugim półfinale MUKS II Zielona Góra pokonał Kado Górzyn.

W meczu o trzecie miejsce Stal I Jasień pokonała Kado Górzyn, a w wielkim finale bardziej skuteczna od graczy z Zielonej Góry, była Tęcza, która zgarnęła Puchar.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Szymen ze zwycięskiej drużyny, a najlepszym strzelcem z ośmioma golami Michał Szaflik ze Stali I Jasień.

Dodaj komentarz

thirteen − seven =