Grudniowy Magazyn Lubski

Od poniedziałku 19 grudnia, do nabycia, najnowszy numer Magazynu Lubskiego.

Leon Wojciechowski za kierownicą taksówki spędził 32 lata i przejechał 1,5 miliona kilometrów, dochodząc a w zasadzie dojeżdżając powoli do emerytury. Nie jedno widział i słyszał.  Jego wspomnienia i oceny spisał Adam Bolesław Wierzbicki.

Przełom listopada i grudnia to niełatwy czas dla lubskich samorządowców. Piszemy o relacjach z powiatem żarskim, sporze o budżet 2017 roku i o dyskusji nad dalszymi losami przewodniczącego komisji rewizyjnej któremu grozi wygaszenie mandatu.

Grudzień to także półmetek kadencji samorządowców. O tym co się udało, a co nie informuje Burmistrz Lech Jurkowski.

Cała stronę poświęciliśmy nowym stawkom za wodę i ścieki oraz wielu zagadnieniom realizowanych przez lubski LWiK, a związanych z gospodarką ściekową.

Publikujemy także wykaz projektów, na które można głosować, w ramach budżetu obywatelskiego Lubska 2017

Jaki jest lubski PIS i dlaczego w sprawie drugiego odcinka lubskiej obwodnicy ma pomysł na blokowanie dróg, jaki jest pomysł partii na wybory samorządowe 2018, wyjaśnia szef PIS w Lubsku Krzysztof Czerniawski.

Piszemy także o planach żarskiego starosty w 2017 roku w gminach Lubsko, Jasień, Brody i Tuplice i zaglądamy do tych miejscowości opisując wycieczkę seniorów z Jasienia do Niemiec, porozumienie pomiędzy Forstem a Brodami w sprawie międzynarodowego centrum kultury w Brodach. Tuplice, w przyszłym roku, zmienią się w jeden wielki plac budowy. Co dokładnie będzie remontowane i skąd na to pieniądze, również można przeczytać w naszym magazynie.

Zaglądamy do worka Mikołaja, który odwiedzał małych i dużych w wielu różnych miejscach.

Dla miłośników historii bardzo ciekawy artykuł o fotografiach pośmiertnych, bogato ilustrowany materiałem zdjęciowym.

Na stornach sportowych prezentujemy, jeszcze ciepła, relację z Gali Sportów Walki, wydarzeń sportowych, oraz publikujemy sportowców i drużyny zgłoszone do XII plebiscytu na najlepszego, najpopularniejszego sportowca Lubska i kupony do głosowania.

Zapraszamy do lektury

Dodaj komentarz

twenty − 1 =