STOP DOPALACZOM

W piątek (16.12.) w Gimnazjum nr.1  im. Św. Jadwigi w Lubsku uczniom zostały wręczone komiksy edukacyjne „Mocarz”, przybliżające młodzieży tragiczne konsekwencje stosowania środków psychoaktywnych.

Komiksy przekazał na ręce Pani Dyrektor mgr Małgorzaty Cierebiej – Graczyk  Bartłomiej Sówka(Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych). Następnie  w towarzystwie pań Anny Dłubały i Alicji Herod z Ośrodka Terapii Intramed w Lubsku Pani dyrektor wręczyła je uczniom klasy Ib

Następnie Panie z Ośrodka Terapii przeprowadziły z uczniami pogadankę na temat szkodliwości stosowania dopalaczy.

Akcja walki z dopalaczami pod nazwą STOP DOPALACZOM została wdrożona w szkołach naszego regionu  przez Gazetę Lubuską. Do akcji przystąpiła również nasza Gmina, która przekazała do szkół 600 egzemplarzy komiksu „Mocarz”.

Dopalacze, które skalą obejmuje cały kraj, w naszym regionie są bardzo dużym problemem. Statystyki są zatrważające. Warto zaznaczyć, że problem nie dotyczy tylko młodzieży ale i dorosłych. Najmłodsza osoba w województwie lubuskim, która zatruła się dopalaczami, miała 12 lat, najstarsza – 42 lata – tak wynika z dsc_6149 dsc_6152 dsc_6158 badań lubuskiego sanepidu. Przez cały 2014 rok odnotowano w Lubuskiem jedynie 45 przypadków zatruć dopalaczami. W 2015 roku było ich już 426.

 

Dodaj komentarz

2 × one =