Na pierwszych miejscach: RENIFERY, PASTERZE i ELFY

W poniedziałek (05.12) już po raz dziewiąty chłopcy ze szkół w Lubsku, Jasieniu i Górzynie zmagali się w Mikołajkowym Turnieju Minisiatkówki kl. IV – VI.

Do turnieju zgłosiło się 21 zespołów, którym nadano mikołajkowe nazwy m.in. Mikołaje, Elfy, Pasterze. Blisko 80 zawodników rozegrało 50 spotkań na 5 przygotowanych dla poszczególnych grup wiekowych boiskach w hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obsadę sędziowską zapewnili chłopcy z młodzieżowej sekcji Stowarzyszenia Piłki Siatkowej w Lubsku, głównego organizatora imprezy. Siatkarze walczyli o każdą piłkę, a zgromadzeni na widowni kibice zagrzewali ich do walki. W przerwie zawodnicy i ich opiekunowie mogli skorzystać z poczęstunku zapewnionego przez corocznych sponsorów turnieju – Magnolię, Wedla i Piekarnię Wiejską w Górzynie.

minisiatkowka-02               minisiatkowka-03

Po czterech godzinach zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięskie zespoły. W kategorii klas IV: I miejsce RENIFERY (SP 3 Lubsko) – opiekun Anna Walczak, II miejsce – BAŁWANY (SP Jasień), III miejsce – GWIAZDORZY (SP Górzyn) – opiekun Magda Stasik. W kategorii klas V: I miejsce – PASTERZE (SP Jasień)  opiekun Paweł Guzowski, II miejsce – KARPIE (SP 1 Lubsko) – opiekun Mirosław Firuta, III miejsce – MIKOŁAJE  (SP Górzyn). W kategorii klas VI: I miejsce – ELFY (SP 2 Lubsko) – opiekun Joanna Bereźnicka, II miejsce – KOLĘDNICY (SP 1 Lubsko), III miejsce – MIKOŁAJE (SP Górzyn). Zwycięscy zdobyli pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Eurotax, JUBO – Trans, Drukarnię Dechnik i firmę IKA. Pozostałym uczestnikom turnieju wręczono paczki ze słodyczami. Za rok odbędzie się okrągły jubileusz turnieju, na który organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają.

Dodaj komentarz

four × 2 =