Nowy numer Magazynu Lubskiego

Od poniedziałku 21 listopada do nabycia listopadowy numer Magazynu Lubskiego.

Andrzej Tomiałowicz przygodę z karate zaczynał 33 lata temu. Wtedy, jego uczniów, Radosława Bandziaka i Mateusza Łandy, nie było jeszcze na świecie. Dzisiaj cała trójka to „Elita” polskiego i światowego karate Oyama, którego Wiceprezesem został właśnie A. Tomiałowicz. O początkach swoich karier, ciekawych momentach, opowiada cała trójka. Przewodniczący Rady Miejskiej mówi także o tym,  jak z karate trafia się do polityki, jak współpracuje mu się z burmistrzem, czy sam będzie startował na fotel włodarza gminy i co może się dziać w Forum Samorządowym w Lubsku.

– Obserwowaliśmy szczury jak w czasie kiedy ludzie jedzą obiad przychodzą do studzienek kanalizacyjnych, na swój obiad, dlatego że są przez nas mniej lub bardziej świadomie karmione resztkami jedzenia. Jak jest ich za dużo to szukają nowych siedzib i wchodzą do mieszkań np. przez ubikację. Kot nie jest dla szczura przeciwnikiem. Dobrze odżywiony szczur ma wielkość kota, to normalne – to tylko fragment informacji Kamila Fludera z zakładu deratyzacji szkodników „Lokator”, które przekazał na spotkani z Burmistrzem i zarządcami wspólnot mieszkaniowych.

Jakie są skutki wrzucania resztek jedzenia, do kanalizacji, i jaki jest problem ze szczurami w Lubsku, w  artykule „Nie karmić szczurów„.

Janówka czyli 5 domów w głębi lasu. Docierają tam tylko mieszkańcy i … Adam Bolesław Wierzbicki. Jak się żyje w takim miejscu. O tym w artykule „Wyprawa na koniec świata”.

Skarbnik gminy Danuta Szewczyk opowiada o budżecie Lubska na 2017 rok.

Zaglądamy do Brodów, na debatę o bezpieczeństwie, do Jasienia na podpisanie umowy o współpracy z parterem zza Nysy, do Tuplic na kolejny ładny koncert, w wykonaniu mieszkańców, tym razem z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.

Na stronach sportowych relację z imprez, wywiad z utytułowanym kulturystą z Dłużka Mateuszem Strzemeckim.

Miłośnikom krzyżówek polecamy artykuł o spotkaniu z lubską pisarką Agnieszką Olejnik, której cztery książki, są nagrodami za prawidłowe jej rozwiązanie.

Miłej lektury.

 

Dodaj komentarz

14 + eighteen =