Stal pewnie ograła Kado

Stal Jasień pokonała 3:0 (1:0) z Kado Górzyn w zaległym meczu II kolejki A Klasy.

Goście próbowali atakować od początku, jednak ich próby na niewiele się zdały. Po kwadransie gry niezawodny w ostatnim czasie Wojciech Bartosik wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, wprowadzając więcej spokoju do gry.

Tuż po przerwie Bartłomiej Toczaniuk ładnym strzałem głową podwyższył prowadzenie i było wiadomo, że górzynianie muszą wspiąć się na wyżyny, by jakąś zdobycz punktową z Jasienia wywieźć.

Fatalna pogoda i grząskie boisko nie ułatwiało sprawy, choć Kado tworzyło sobie pojedyncze groźne ataki. W najlepszej sytuacji Łukasz Buko z kilkunastu metrów strzelił nad bramką Marcina Stankiewicza.

Kilkanaście minut przed końcem decydujący cios zadał Michał Prokopowicz, który uprzedził wychodzącego z bramki Pawła Tomaszewicza. Momentalnie uderzył, a stojący w bramce Patryk Kniat nie zdołał wybić piłki.

Stal: Marcin Stankiewicz – Marcin Chmielewski, Damian Szarzyński, Tomasz Korolik, Marcin Gulej, Wojciech Bartosik, Jacek Siwak, Michał Kuchta, Michał Prokopowicz, Bartłomiej Toczaniuk, Grzegorz Żurawiński. Grali także: Tomasz Siwak, Krystian Abramczyk, Jakub Dawid.

Kado: Paweł Tomaszewicz – Piotr Błądek, Robert Semczyszyn, Bartosz Stelmach, Tomasz Apanowicz, Michał Galik, Patryk Kniat, Erwin Mróz, Mateusz Lewandowski, Arkadiusz Athenstadt, Dorian Nagler. Grali także: Łukasz Buko, Mateusz Wiśniewski, Szymon Tymczy.