Sparta gromi u siebie

Sparta Mierków zaliczyła kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonała u siebie Perłę Cybinka 5:0 (2:0).

Gospodarze od samego początku rzucili się na rywali. Już w czwartej minucie doskonałą piłkę Łukasza Perdocha wykończył Oskar Dzikuć, otwierając wynik spotkania. Chwilę później kapitan Sparty pięknie uderzał z dystansu, jednak jego wolej minimalnie minął słupek.

W 21 minucie Łukasz Perdoch był faulowany we własnym polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Andrzej Żuk i z wielkim spokojem podwyższył prowadzenie. Do przerwy Sparta miała jeszcze swoje sytuacje, z kolei poważne problemy ze sforsowaniem obrony mieli gracze Perły.

W drugiej połowie najpierw strzelał Dariusz Kordiak, następnie podwyższył Łukasz Perdoch, a wynik ustalił Mateusz Szczygłowski. Za faul na tym ostatnim, w końcówce wyleciał jeden z graczy gości.

Sparta: Adam Gembara – Kamil Ordecki, Dariusz Kordiak, Artur Kwasigroch, Przemysław Kwasigroch, Marek Michniacki, Oskar Dzikuć, Mateusz Szczygłowski, Dawid Szyja, Łukasz Perdoch, Andrzej Żuk. Grali także: Michał Majchrzak i Patryk Dołęgiewicz.