Kadetki i seniorki górą!

Sobota (05.11) stała w Lubsku pod znakiem siatkówki. Najpierw mecz rozegrały kadetki a następnie seniorki w III lidze.

Kadetki USA Beach Volley Lubsko rozpoczęły swoje zmagania w sali przy ulicy Tkackiej o godz. 11.00. Przeciwniczki z Kożuchowa nie były w stanie dotrzymać kroku naszym siatkarkom, które zdecydowanie wygrały w trzech setach (25:15, 25:12, 25:3). Po południu rozegrano kolejkę III ligi seniorek (w tym sezonie po raz pierwszy w Lubsku). Gościem był Klub Uczelniany AZS Zielona Góra, w którym jest kilka doświadczonych zawodniczek, grających również w II lidze. Nie przeszkodziło to jednak naszym w osiągnięciu bezapelacyjnego zwycięstwa. Dziewczyny grały bez żadnych obciążeń i tremy, wygrywając w konsekwencji 3-0. Pierwszy set zakończył się rezultatem 25:18. W drugim secie przy stanie 13:13 „Amerykanki” przejęły całkowicie inicjatywę i straciły już tylko cztery punkty (25:17). Ostatni set wzbudził wiele emocji wśród licznie zebranej publiczności, ale niespodzianki nie było (25:18).

seniorki-02                 seniorki-03

– Wszystkie dziewczyny rozegrały bardzo dobre spotkanie. Szczególnie wyróżniała się Paulina Gira, która dominowała zarówno w ataku, jak i w zagrywce – powiedział po spotkaniu trener Jarosław Rygier. Zawodniczki podziękowały kibicom za mocny doping. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!