Budowlani wstają z kolan. Piast pokonany!

Budowlani Lubsko po sześciu porażkach z rzędu w końcu wygrali. Tym razem pokonali Piast Karnin 2:1 (0:0).

W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele. Obydwie drużyny grały bardzo ospale, a gra toczyła się głównie w środku pola. Obydwie drużyny miały po jednej bardzo dobrej okazji. Najpierw Tymoteusz Dynowski popisał się pięknym wolejem z 20 metrów, jednak piłka minimalnie minęła bramkę, a następnie jeden z zawodników gości uwolnił się spod krycia, jednak jego strzał głową nie był celny.

Dopiero w drugiej połowie zaczęło być dużo ciekawiej. Próby Piasta Karnin często kończyły się jednak na dobrze zorganizowanej linii defensywnej gospodarzy. Gracze Roberta Ściłby przez całą pierwszą połowę ograniczali się głównie kontr, jednak w drugiej zaczęli grać dużo aktywniej.

Po kwadransie gry w drugiej odsłonie to Piast strzelił bramkę, jednak wcześniej sędzia odgwizdał faul na Manuelu Kowalskim. W końcu w 62 minucie po nieudanym dośrodkowaniu piłkę zdołał w narożniku boiska opanować Krzysztof Kikoła. Kapitan Budowlanych łatwo minął jednego rywala, a akcję zakończył fantastycznym uderzeniem prawą nogą, nie dając szans bramkarzowi.

Ten sam zawodnik był bardzo blisko strzelenia bramki parę minut później, jednak jego potężny strzał wybronił Dawid Dłoniak.

W 76 minucie Mateusz Trachimowicz ładnie uderzył głową po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska i wyrównał. Jednak Budowlani dalej dążyli do zwycięstwa i w końcu w 83 minucie długie wybicie piłki Manuela Kowalskiego przejął Tymoteusz Dynowski. 16-latek bardzo łatwo wziął na plecy doświadczonego kapitana gości i wyłożył piłkę Marcinowi Piechowi. Ten po chwili fenomenalnie uderzył, nie dając szans na interwencję Dawidowi Dłoniakowi.

Jeszcze przed końcem goście trafili w słupek, a toczącą się po linii bramkowej piłkę złapał Manuel Kowalski. W odpowiedzi ładnymi strzałami popisywali się Tymoteusz Dynowski i Kamil Kuźmiński, jednak ten pierwszy minimalnie chybił, a strzał po krótkim słupku „Kuźmy” z najwyższym trudem obronił Dłoniak.

Skład Budowlanych: Manuel Kowalski – Bartłomiej Szymczak, Kamil Skrobania, Tomasz Bahyrycz, Damian Dworczak – Marcin Piech, Robert Ściłba (od 87 min Łukasz Żurawiński), Kamil Kuźmiński (od 90 min Bartosz Bryjak), Krzysztof Kikoła – Tymoteusz Dynowski, Dawid Królski (od 69 min Jakub Kajetańczyk).