Pewne triumfy A-Klasowców

Oprócz Stali Jasień, swoje mecze wysoko wygrali też Błękitni Zabłocie, Sparta Mierków i Kado Górzyn. To była fantastyczna kolejka dla naszych drużyn.

O meczu Stali pisaliśmy już wcześniej. Fantastyczne zwycięstwo nad Alfą Jaromirowice, było jednak zwieńczeniem świetnej postawy naszych zespołów w miniony weekend.

Fantastycznie rozpoczęli jednak Błękitni Zabłocie. Gracze Marcina Biczewskiego pokonali bardzo pewnie nie najsłabszego przecież rywala, z Grabic, choć worek z bramkami otworzyli dopiero bramką do szatni, za sprawą Tomasza Jaszczyszyna.

W 68 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Marcin Bławuciak, a chwilę wcześniej bramkę zdobył Zbigniew Kulczycki. Wynik wydawał się więc już pewny. Jednak Błękitini woleli nie pozostawiać wszystkiego losowi i w samej końcówce dołożyli dwie bramki za sprawą Marka Paprzyckiego i Tomasza Jaszczyszyna.

Błękitni Zabłocie – Relax Grabice 4:0 (1:0)

Bramki: 45′, 86′ Tomasz Jaszczyszyn, 56′ Zbigniew Kulczycki, 81′ Marek Paprzycki

Błękitni: Kamil Jacuński – Konrad Doktor, Łukasz Jaszczyszyn, Tomasz Jaszczyszyn, Zbigniew Kulczycki, Łukasz Łapaj, Patryk Lipiński, Patryk Pachała, Paweł Pachała, Radosław Romanowski, Tomasz Zapotoczny. Grali także: Patryk Gulczyński, Marek Paprzycki, Grzegorz Zapotoczny.

Godzinę po Błękitnych, na boisko wyszli gracze z Mierkowa, którzy pojechali do Osiecznicy na starcie z outsiderem ligi – Tramp-Karpem. I już w pierwszej połowie dwoma bramkami udowodnili, że nie przez przypadek są faworytami. Najpierw bramkarza pokonał Andrzej Żuk, a następnie tuż przed przerwą podwyższył Dawid Szyja.

Tuż po przerwie było już po meczu. Bramki strzelali Oskar Dzikuć, Dawid Szyja i Marek Michniacki i po ponad godzinie gry było po sprawie.

Tramp-Karp Osiecznica – Sparta Mierków 0:5 (0:2)

Bramki: 20′ Andrzej Żuk, 44′, 66′ Dawid Szyja, 53′ Oskar Dzikuć, 62′ Marek Michniacki

Sparta: Adam Gembara – Patryk Dołęgiewicz, Oskar Dzikuć, Dariusz Kordiak, Artur Kwasigroch, Przemysław Kwasigroch, Marek Michniacki, Marcin Nawrocki, Kamil Ordecki, Dawid Szyja, Andrzej Żuk. Grali także: Michał Majchrzak, Łukasz Perdoch.

Pewne zwycięstwo zaliczyli też gracze Kado Górzyn. Perła Cybinka również nie należy do potentatów, jednak teren w Grzmiącej, gdzie rozgrywa swoje mecze obecnie Perła nie należy do najłatwiejszych. Wystarczyło jednak rozwiązać worek z bramkami, a ten nie chciał się otworzyć mimo bramki Roberta Semczyszyna.

Na gola otwierającego odpowiedzieli bowiem gospodarze. Jednak odpalił Dorian Nagler, który jeszcze przed przerwą ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a w drugiej połowie strzelił jeszcze dwa gole. Strzelił również Patryk Kniat, a zaraz po honorowej bramce, gospodarze wbili piłkę również do swojej bramki.

Perła Cybinka – Kado Górzyn 2:6 (1:2)

Bramki dla Kado: 15′ Robert Semczyszyn, 36′, 73′, 90+3′ Dorian Nagler, 70′ Patryk Kniat, 89′ samobójcza

Kado: Paweł Tomaszewicz – Tomasz Apanowicz, Kamil Dyderski, Michał Galik, Patryk Kniat, Mateusz Lewandowski, Erwin Mróz, Dorian Nagler, Robert Semczyszyn, Bartosz Stelmach, Mateusz Wiśniewski. Grał także Dawid Majczyna.

Dodaj komentarz

10 + 2 =