Gospodarze górą w turnieju o Puchar Tymbarku

Victoria Jasień pokonała w finale turnieju powiatowego o Pucharu Tymbarku SP Jasień. Obydwie ekipy awansowały jednak do finałów wojewódzkich.

W turnieju U-12 zmierzyło się 15 drużyn z całego powiatu. Wszystkie ekipy zostały podzielone na trzy pięcio-zespołowe grupy. Po godzinach walki i zaangażowania do półfinałów oprócz zwycięzców grup awansować miała także awansować drużyna z najlepszym bilansem spośród drugich miejsc.

Dwie drużyny: SP Górzyn i SP Tuplice miały tyle samo punktów i taki sam dorobek bramkowy, co spowodowało, że o angażu w półfinale decydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się ekipa z Górzyna.

W grupie odpadły m.in. drużyny z Lubska i Brodów. Z kolei w półfinale Victoria Jasień, ogromny faworyt turnieju, który nie stracił ani jednej bramki grała ze Szkołą Podstawową z Łęknicy i pewnie zwyciężył awansując do półfinału.

A tam zmierzyli się ze swoimi kolegami, reprezentantami Szkoły Podstawowej w Jasieniu, którzy po pasjonującym meczu pokonali rywali z Górzyna 1:0.

W bratobójczym pojedynku w finale zwyciężyli gracze Victorii, dzięki pięknej bramce Oskara Kozdronia, zdobytej w ostatniej minucie gry. Z kolei w meczu o trzecie miejsce gracze z Łęknicy pokonali 1:0 Górzyn.

Do finałów wojewódzkich turnieju „Z podwórka na stadion – o Puchar Tymbarku” awansowały dwie najlepsze drużyny.

Dodaj komentarz

seven + 3 =