Bondarenko strzela bramkę Realowi!

Wychowanek Budowlanych Lubsko, Mateusz Bondarenko strzelił we wczorajszym meczu młodzieżowej Ligi Mistrzów bramkę dla Legii Warszawa w meczu z wielkim Realem Madryt.

Młodzieżowa Liga Mistrzów to analogiczna impreza do słynnej Champions League dla najlepszych zespołów Europy, z tym, że w kategorii U-19. W tym roku do LM awansowała ekipa Legii Warszawa, toteż wystawiła swój zespół w UEFA Youth League.

Jednym z czołowych graczy tej drużyny jest Mateusz Bondarenko, wychowanek Budowlanych Lubsko, obrońca młodzieżowej reprezentacji Polski. Mateusz to brat Michała, który jeszcze wiosną występował w III lidze w barwach Budowlanych.

17-latek przed dwoma laty zamienił Budowlanych na Legię, gdzie szkolił się, występując w drużynach młodzieżowych. W zeszłym sezonie razem z kolegami zwyciężył w Centralnej Lidze Juniorów.

W tym roku zadebiutował w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Zagrał pełne spotkanie z Borussią Dortmund w pierwszej kolejce, gdzie spisał się całkiem nieźle. Mecz ze Sportingiem Lizbona obejrzał z ławki rezerwowych, a kolejną szansę dostał z jedną z największych marek na świecie – Realem Madryt.

W Madrycie spotkanie rozpoczął słabo. Już w czwartej minucie popełnił poważny błąd, źle wyprowadzając piłkę, którą przejął rywal i strzelił bramkę otwierającą wynik. Jeszcze w pierwszej połowie dostał żółtą kartkę.
Wszystko odrobił jednak w drugiej części gry, konkretnie w 65 minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Szymańskiego, najwyżej wyskoczył do piłki, wykorzystał niepewne wyjście Luci Zidane’a (syna słynnego Zinedine) i skierował piłkę do bramki. Był to gol wyrównujący na 2:2.

Real ostatecznie wygrał 3:2.

Opinie - 2 - na temat “Bondarenko strzela bramkę Realowi!