Gra lepsza niż wynik

Pierwsza drużyna Budowlanych przegrała 1:4 w Szprotawie z miejscową Sprotavią. Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Kamil Kuźmiński.

Budowlani do Szprotawy wyjechali bez Krzysztofa Kikoły i Tomasza Nazaruka. Dzięki temu debiut zaliczył Bartosz Bryjak, który zaliczył niezłe spotkanie.

Nasz zespół szybko wyszedł na prowadzenie, gdy Kamil Kuźmiński w 18 minucie pokonał Adriana Salę. Pięć minut później gospodarze jednak wyrównali i po kolejnych trzech minutach wyszli na prowadzenie.

Choć goście walczyli, prezentowali się całkiem nieźle, skuteczność Sprotavii zadecydowała. W 68 minucie padła kolejna bramka, która znacznie rozwiała nadzieje na dobry wynik, a w doliczonym czasie gry Michał Sucharek jeszcze wykorzystał rzut karny, po faulu w polu karnym Bartosza Bryjaka.

Kolejny mecz Budowlani zagrają na własnym stadionie z Santosem Świebodzin.

Skład: Manuel Kowalski – Bartłomiej Szymczak, Kamil Skrobania, Bartosz Bryjak, Michał Królski, Kamil Kuźmiński, Kacper Gola, Łukasz Żurawiński, Marcin Piech, Tymoteusz Dynowski, Maciej Trziszka. Grał także Adrian Baworowski.