Pewne zwycięstwo Sparty

W sobotę 27 sierpnia piłkarze Sparty Mierków pewnie pokonali 3:0 Znicz Leśniów Wielki

Mecz w Mierkowie od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Już w 2 minucie strzałem z granicy pola karnego, w długi róg bramki gości, wynik otworzył Marek Michniacki. Na kolejną bramkę kibice jednak musieli czekać 40 minut. W tym czasie goście kilkakrotnie kontraatkowali, ale kończyło się na obrońcach lub bramkarzu Sparty. W 42 minucie autor pierwszej bramki zgrał prostopadłą piłkę, która trafiła na głowę Łukasza Perdocha. Kapitan Sparty, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie zwykł marnować takich okazji i strzałem głową podwyżyszł prowadzenie swojej drużyny. Dwie minuty później koronkową akcją popisali się Oskar Dzikiewicz, który podał Andrzejowi Żukowi, a ten potężną bombą zmusił po raz trzeci do kapitalulacji bramkarza Znicza.

Po przerwie gospodarze mili jeszcze jedną „setkę”, ale ostatecznie utrzymał się wynik 3:0.

Wyraźnie zadowolny z gry swoich poodopiecznych był trener Jarosław Wysokiński, który przy okazji wyjaśnił skąd wziął sie walkower po meczu, w niedzielę 21 sierpnia, mimo, że na boisku, w meczu z Energetykiem Dychów był remis 1:1.

– Nie mieliśmy w skałdzie młodzieżowca i dlatego jest walkower – poinformował trener.