Dzieci pojechały nad morze

W poniedziałek 11 lipca około 80 dzieci wyruszyło na letni wypoczynek nad morzem.

 

 

 

Zadanie zorganizowania wypoczynku letniego dzieci i młodzieży, w formie kolonii z programem profilaktycznym, wygrało Stowarzyszenie Lubski Klub Sportowy Karate „Oyama”, a zostało zrealizowane w ramach gminnego programu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii.

10 dniowa kolonia w Kątach Rybackich w swoim programie zawiera: wycieczkę do Malborka, zwiedzanie wojskowego lotniska, na którym stacjonują myśliwce F-16, zwiedzanie Gdańska, rejs statkiem po zalewie wiślanym a także gry sportowe oraz codzienne zajęcia profilaktyczne.

Druga grupa, wyjeżdżających wczoraj dzieci, to uczestnicy obozu sportowego organizowanego przez klub sportowy Oyama Karate, który od wielu lat organizuje dla młodych adeptów karate letnie obozy nad Bałtykiem.

Pobyt tak dużej grupy dzieci w jednej miejscowości na pewno zaowocuje nowymi przyjaźniami, a może nowymi adeptami sztuki walki, ale o tym napiszemy po wakacjach.

Swoje pociechy odprowadzali rodzice, a wyjeżdżających żegnali Burmistrz Lubska Lech Jurkowski i Szef Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Bartłomiej Sówka. Natomiast jednym z opiekunów i instruktorów na obozie jest Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Tomiałowicz.

 

Dodaj komentarz

sixteen − 1 =